مقاله و مصاحبه

مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس

سایت اینفوگرافیک به عنوان مرجع تخصصی اینفوگرافیک فارسی ، به منظور آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان فارسی زبان با هنر “گرافیک اطلاع رسان” ، برای اولین بار ، مصاحبه ای اختصاصی با یکی از طراحان بین المللی اینفوگرافیک ترتیب داده است . شما را به خواندن این مصاحبه اختصاصی دعوت می کنیم :

مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس

» کمی از خودتان و سابقه کاریتان برای ما بگویید.
من متولد ۱۹۷۶ در بوینس آیرس آرژانتین هستم. در سال ۱۹۹۴ به فرانسه مهاجرت کردم و به مدت ۵ سال سردبیر بخش اینفوگرافیک آژانس خبری فرانسه (AFP- سومین آژانس مهم خبرگزاری در دنیا) بودم.همچنین مسئول طراحی گرافیک های خبری و پوشش رویدادهای مهم مانند جام جهانی ۲۰۰۶، یورو ۲۰۰۸، بازی های المپیک سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ و … بوده ام .از ژانویه سال ۲۰۱۰ نیز معاون مدیر بخش طراحی وب و اینفوگرافیک ریاست جمهوری مکزیک هستم
همچنین به عنوان استاد راهنما و مشاور دروس مجازی اینفوگرافیک برای دانشجویان روزنامه نگاری در دانشگاه Pontificia Bolivariana کلمبیا ، مشغول به همکاری هستم .در حال حاضر نیز ساکن مکزیک هستم .

مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس
مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس

» چطور شد که یک طراح اینفوگرافیک شدید؟
هنگامی که تحصیلاتم را در رشته طراحی مالتی مدیا (چند رسانه ای) در مدرسه هنرهای چند رسانه ای داوینچی به پایان رساندم، تصمیم داشتم برای کارآموزی در بخش اینفوگرافیک آژانس خبری فرانسه کار کنم، اما در عوض آن ها به من پیشنهاد کردند که به عنوان سردبیر اینفوگرافیک در آنجا فعالیت کنم. راستش را بخواهید در آن زمان من چیز زیادی درباره اینفوگرافیک نمیدانستم! اما شانس خودم را امتحان کردم و پاسخ مثبت به آن ها دادم و اینگونه بود که من وارد حرفه اینفوگرافیک کردم.
» درباره فلسفه طراحی هایتان و مراحل انجام آن مختصری توضیح دهید.
هرگز فراموش نکنید که گرافیک های اطلاع رسان ترکیبی از “اطلاعات +گرافیک” هستند و همین پایه و اساس کار من می باشد؛ اول اطلاعات و سپس طراحی موضوع .همچنین توجه به این نکته ضروری است :” هیچ وقت خوانندگانتان را فراموش نکنید! .”
» برای طراحی هایتان از کجا الهام می گیرید؟
من اغلب ایده هایم را با الهام از کارهای همکارانام برداشت می کنم. در کنار آن نیز وبسایت های گرافیکی زیادی را دنبال می کنم و همینطور همه چیزهایی که مربوط به طراحی می شود. من سعی می کنم که همیشه درباره همه چیز اطلاعات داشته باشم.

مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس

» ممکن است یک روز کاری خود را برای ما تعریف کنید؟
یک روز کاری من به این صورت است که با استفاده از رسانه های بصری (اینفوگرافیک،تصاویر اطلاع رسان،دیاگرام ها و نمودارها نقشه ها و …)، گزارشات دولتی را آماده و طراحی می کنم. همچنین بستر های ارائه و نمایش مناسب اطلاعات را بررسی می کنیم مانند گرافیک کامپیوتری، گرافیک حرکتی و … . سپس طراحی اولیه را به کمک همکارانم انجام می دهم و پس از تائید اولیه توسط کارفرما یا تیم ناظر ، طرح نهایی را برای انتشار می فرستم .
همانطور که قبلا گفتم مشاهده نمونه کارهای مختلف کمک زیادی در طراحی به من می کند به همین منظور ، هر موقع در میان برنامه هایم فرصت خالی پیدا کنم ، به جستجو و مشاهده نمونه های مختلف می پردازم .
» در آخر اگر برای خوانندگان سایت ما صحبتی دارید بفرمایید .
در ابتدا به شما بابت سایت خوبتان و هدفی که دارید تبریک می گویم . البته من آشنایی با زبان فارسی ندارم ولی امیدوارم به عنوان “نخستین مرجع فارسی اینفوگرافیک” بتوانید گامی موثر بردارید چون به عقیده من زبان اینفوگرافیک ها ،”تصویر” هستند و تصاویر زبان مشترک تمام انسانها.
همچنین باید به این نکته توجه کرد که استفاده از ابزار های ارائه بصری اغلب برای فهماندن موضوعات مختلف به مردم بسیار کمک می کند؛ چون اساسا مردم تمایل کمتری به خواندن یک مطلب دارند. و بر این اساس اینفوگرافیک بهترین ابزار برای رسیدن به این هدف است.

مصاحبه از سایت اینفوگرافیک

مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس
مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس
مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس
مصاحبه اختصاصی با آنیبال مایز کاسرس
سفارش طراحی اینفوگرافیک

۶ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟