مقاله و مصاحبه

زیباییِ به تصویر کشیدن داده ها

زیباییِ به تصویر کشیدن داده ها

 

دیوید مک کندلس (David McCandless) نویسنده، روزنامه نگار، طراح اطلاعات بریتانیایی و از صاحب نظران حوزه بصری سازی اطلاعات (data visualization) می باشد. او تاکنون سخنرانی های متعددی در سراسر دنیا داشته است. او همواره سعی می کند اطلاعاتی را که بیش از حد پیچیده و یا بیش از حد بزرگ،انتزاعی و پراکنده هستند را به ساده ترین شیوه ممکن به تصویر بکشد.

دیوید مک کندلس، مجموعه های پیچیده ی داده مانند هزینه های نظامی در سراسر جهان، همهمه ی رسانه ها، به روز رسانی وضعیت در فیس بوک و موارد دیگر را به نمودارهایی نه تنها زیبا، بلکه ساده تبدیل می کند. او طراحی اطلاعات را به عنوان ابزاری مطرح می کند که ما برای حرکت درعرضه ی بیش از تقاضای اطلاعات امروز ، پیدا کردن الگوهای منحصر به فرد و ارتباطاتی که ممکن است روشی که جهان را می بینیم عوض کند، استفاده می کنیم.
او تجربیات و نظریات خود را تا کنون در دو کتاب به نام های “Information Is Beautiful” و “The Visual Miscellaneum” به چاپ رسانده است.

 

او سخرانی در برنامه معتبر علمی آموزشی تد (TED) با عنوان ” The beauty of data visualization ” داشته است که می توانید با زیرنویس فارسی در اینجا  ببینید

 

زیباییِ به تصویر کشیدن داده ها

سفارش طراحی اینفوگرافیک

دیدگاه شما چیست؟