اخبار

افتتاح سایت انگلیسی Today Infographic

مغز ما انسان ها علاقه بسیار زیادی به ذخیره و تحلیل داده ها و اطلاعات به صورت بصری دارد. حتی ارتباط میان اشیا و اطلاعات را بیشتر به شکل تصویری ذخیره می کند تا به اشکال و روش های دیگر. در واقع یادگیری و درک صورت فیزیکی و بصری داده ها و اطلاعات برای مغز ما به مراتب سریع تر و آسان تر از درک و فهم شکل نوشتاری آنها است.
در این راستا اینفوگرافیک ها یا گرافیک های اطلاع رسان، به عنوان ابزاری جهت بصری سازی و نمایش تصویری داده ها و اطلاعات سهم و نقش بسیار برجسته ای را خواهند داشت. استفاده از اینفوگرافیک ها باعث می شود مخاطب حجم قابل ملاحظه ای از داده ها و اطلاعات را به سادگی و در حداقل زمان ممکن دریافت نماید. با توجه به محدودیت های زمانی و وجود حجم عظیمی از داده ها و اطلاعات و تولید و گسترش روزافزون آن در دنیای امروز، اهمیت استفاده از اینفوگرافیک ها بیش از پیش نمایان می شود.
نظر به معرفی انواع اینفوگرافیک ها و فرهنگ سازی جهت استفاده از این ابزار توسط برنامه ریزان، مدیران، کارشناسان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، دبیران و معلمین، اصحاب رسانه و دانشجویان در سرتاسر جهان، وب سایت انگلیسی «Today Infographic» در آغاز سال جدید میلادی ، توسط گروهی از جوانان خلاق و خوش فکر ایرانی راه اندازی گردید.

افتتاح سایت انگلیسی Today Infographic

هدف اصلی این وب سایت، بسط و گسترش بصری سازی داده ها و اطلاعات به صورتی متفاوت و با تاکید بر استفاده از خلاقیت و نوآوری در ارائه آنها به مخاطب می باشد.این شیوه از ارائه که پیشتر در وبسایت اینفوگرافیک با عنوان “اینفوگرافیک های خلاقانه” معرفی شده بود، در وسعت جهانی کمتر بصورت منسجم اطلاع رسانی شده است. این وبسایت با طراحی ساده و کاربردی خود دارای قابلیت جستجو ، به اشتراک گذاری مطالب و دسته بندی اینفوگرافیک ها به بخش های گوناگون می باشد. جهت هر چه غنی تر شدن این مجموعه، بخشی با عنوان Submit در نظر گرفته شده است تا مخاطبان، ایده ها، طرح ها و اینفوگرافیک های خلاقانه خود را برای وب سایت ارسال نمایند تا با نام منبع و صاحب اثر منتشر گردد.

از شما دعوت می شود تا از این وبسایت دیدن نمایید:
سفارش طراحی اینفوگرافیک

۵ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟