همکاران

مصاحبه شفقنا با مؤلف کتاب گرافیک خبری و اطلاع‌رسان

interview-salimi-shafaqna

حجم فراوان و گوناگونی اطلاعات تولیدشده در عصر فناوری و ارتباطات ایجاب می‌کند که اطلاعات در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شیوه به مخاطبان منتقل شوند. تمامی افرادی که در حوزه ارتباطات و اطلاع‌رسانی فعال هستند برای موفقیت در کار خود علاوه بر کسب دانش روز، باید بتوانند از بهترین روش‌ها برای انتقال صحیح مفاهیم استفاده نمایند؛ یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در این زمینه اینفوگرافیک یا اطلاع‌نگاشت است که در ایران عمری بسیار کوتاه دارد. ازاین‌رو ضرورت آموزش و معرفی این هنر کاربردی بسیار احساس می‌شود.
چندی پیش، کتابی با عنوان “گرافیک خبری و اطلاع‌رسان” توسط دکتر یونس شکر خواه و خانم مریم سلیمی به رشته تحریر در آمده است که به معرفی کاملی از گرافیک اطلاع رسان، گرافیک خبری و کاربرد آن‌ها پرداخته است. این کتاب از معدود منابع فارسی در حوزه گرافیک‌های اطلاع رسان است که تا کنون به چاپ رسیده است.
خبرگزاری بین المللی شیعه (شفقنا) به تازگی گفتگویی با خانم مریم سلیمی، یکی از مولفان کتاب گرافیک خبری و اطلاع رسان انجام داده است و از ایشان در مورد این کتاب و نیز آینده اینفوگرافیک‎ها در ایران سوالاتی پرسیده شده است.

مشاهده متن کامل مصاحبه

سفارش طراحی اینفوگرافیک

دیدگاه شما چیست؟