کارگاه‌ها

گزارش کارگاه تخصصی اینفوگرافیک دانشگاه صنعتی شریف

پیش از این و طی پنج سال گذشته تاکنون در مجموع بیش از ۸۳ دوره و کارگاه آموزشی در حوزه اینفوگرافیک و تکنیک های دیداری سازی داده ها و اطلاعات به صورت عمومی، تخصصی و سفارشی توسط «نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی» در داخل و خارج از کشور برگزار شده است که گزارش برگزاری برخی از این کارگاه ها و دوره ها قبلاً در سایت ما منتشر شده بود. در ادامه قصد داریم تا گزارش هایی را از سایر کارگاه های برگزار شده که در دو سال گذشته تاکنون گزارش آنها منتشر نشده است، در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
در این راستا، گزارش دوره آموزش تخصصی اینفوگرافیک که توسط مدرسان مرجع اینفوگرافیک و با همکاری «مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف» در آبان و آذرماه سال ۹۳ برگزار شده بود را تقدیم می کنیم.
این دوره آموزشی طی ۴ جلسه ۶ ساعتی و در مجموع ۲۴ ساعت، در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

گزارش کارگاه اینفوگرافیک دانشگاه شریف

برخی از مباحث مطرح شده در این کارگاه، شامل موارد ذیل بود:
معرفی واژه اینفوگرافیک، تاریخچه بصری سازی داده ها و اطلاعات و کاربردهای مختلف آن، ساختار و انواع مختلف اینفوگرافیک ها و ذکر نمونه های متعدد بومی و ارائه ویدئوهای گوناگون، تکنیک های هشت گانه طراحی و تولید اینفوگرافیک، معرفی اینفوگرافیک های ایستا، پویا، تعاملی و فیزیکی با نمایش نمونه های مختلف داخلی و خارجی، نحوه ارائه مطلوب مستندات و طراحی خلاقانه گزارشات عملکرد، آماری و مدیریتی، معرفی انواع نمودارها و کاربردهای هر یک از آنها، نحوه طراحی دیاگرام های متفاوت و خلاقانه در پاورپوینت، نحوه طراحی نمودارهای خاص، سنجه ها و داشبوردهای مدیریتی در نرم افزارهای اکسل و ویزیو و . . .

کارگاه دانشگاه شریف

کارگاه دانشگاه شریف

علاوه بر موارد فوق، پروژه ها و تمرین های مختلفی به صورت کار عملی شامل: طراحی و اجرای یک اینفوگرافیک فیزیکی، طراحی یک رزومه اینفوگرافیک، طراحی یک ارائه پاورپوینت، تمرین برخی از مثال ها در نرم افزارهای اکسل، ویزیو، پریزی، فتوشاپ، ایلاستریتور، گوگل اسکچ آپ و . . .، توسط حاضرین در کارگاه انجام و در نهایت توسط مدرسان دوره، بررسی و ممیزی شد.

کارگاه دانشگاه شریف

کارگاه دانشگاه شریف

در انتهای دوره به کلیه شرکت کنندگان، مدرک معتبر از سوی دانشگاه صنعتی شریف ارائه گردید.

کارگاه دانشگاه شریف

» ضمن تشکر از همراهی کلیه مدیران، کارشناسان و دانشجویان محترم، بدین وسیله اعلام می نماید که تیم اینفوگرافیک به عنوان نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی در سطح کشور، آمادگی لازم جهت برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی در زمینه های طراحی خلاقانه گزارشات سالیانه، مدیریتی و عملکرد، تکنیک های نوین دیداری سازی داده ها و اطلاعات، آشنایی با انواع اینفوگرافیک ها و تکنیک های طراحی آن را با توجه به نیازهای تخصصی سازمان ها، نهادها، صنایع و … را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه ”تماس با ما“، اقدام فرمایید.

سفارش طراحی اینفوگرافیک

دیدگاه شما چیست؟