اخبار

فراخوان ثبت نام رویداد بین المللی Tehran Sustainability Jam 2016

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که کالا و خدماتی که ما مصرف می کنیم، علاوه بر کاربردی بودن و انتفاع اقتصادی که دارند، بر محیط زیست و انسان ها هم تاثیرگذارند؟
از یک سو، چیزهایی که ما مصرف می کنیم و شیوه مصرف ما، میزان استفاده از منابع طبیعی و حجم پسماندی که به آب، خاک و هوا می فرستیم را تعیین می کند. آیا بین این دو وجه توازن وجود دارد؟ آیا زمین با همان سرعتی که ما از منابعش برداشت می کنیم می تواند آن ها را جایگزین کند و آیا این حجم عظیم از پسماند را می تواند در خود جای دهد؟ از سوی دیگر، سبک زندگی فردی و اجتماعی ما مستقیما متاثر از نوع کالا و خدمات مصرفی ماست. آن ها سلامت جسم و روان ما تحت تاثیر قرار می دهند! همچنین، منعکس کننده جایگاه اقتصادی و اجتماعی افراد و جوامع هستند.
ما در جهانی زندگی می کنیم که داشتن زندگی سالم، پویا و شاد را حق تمام انسان ها می دانیم. اما تا چه حد این موضوع محقق شده است؟ چالش هایی مثل خشکسالی، فقر، بیکاری، آلودگی هوا، گرسنگی، تجمیع پسماندها و جنگ، نتایج سبک زندگی، تولید و مصرف ما در این جهان هستند.
من، تو و ما، همگی می توانیم در بهبود این شرایط گام برداریم، با تولید و مصرف کالا و خدمات پایدار!

فراخوان ثبت نام رویداد Jam
”دورهم برای طراحی پایدار“ چیست؟
طراحی پایدار به دنبال ارائه کالا و خدماتی است که علاوه بر کاربردی بودن و ایجاد نفع اقتصادی، تاثیرات زیست محیطی منفی پایینی دارند و در حل چالش های اجتماعی موثر هستند. برنامه جهانی ”دور هم برای طراحی پایدار“ همزمان با تیم هایی در بیش از ۱۱۰ شهر دنیا، ۱۳ و ۱۴ آبان در تهران برگزار می شود. این دورهمی را می توان همانند جمع شدن نوازندگان برای بداهه نوازی در کنار هم، جمع شدن برنامه نویسان برای ایجاد یک نرم افزار یا کارآفرینان برای ایجاد یک کسب و کار جدید دانست. در همه این جمع ها فعالیت تیمی برای ایجاد یک ارزش جدید دیده می شود.
پس تیم های کاری در این برنامه، از مرحله ایده پردازی تا ارائه پروتوتایپ کالا و خدمات آماده شده، پیش می روند. در این مسیر مربیانی در کنار تیم ها خواهند بود تا علاوه بر طی شدن گام به گام مراحل طراحی کالا و خدمات، مهارت های کار تیمی توسعه داده شوند و ملاحظات زیست محیطی و اجتماعی درنظر گرفته شوند.
فضای برنامه، سرشار از خلاقیت و تکاپو، همراه با عملگرایی و نتیجه محور بودن است!
این برنامه به هیچ عنوان یک مسابقه نیست و سعی خواهد شد تا تمامی شرکت کنندگان در عین لذت بردن از برنامه مهارت های شخصی خود را گسترش دهند.

مخاطبان برنامه چه کسانی هستند؟
فرآیند طراحی و ارائه کالا و خدمات، نیازمند حضور و کار تیمی متخصصان از رشته های مختلف است. هر کدام نقشی مختص به خود دارند و در کنار هم می توانند نتیجه ای ارزشمند ارائه کنند. دانشجویان رشته های طراحی صنعتی، مدیریت، معماری، گرافیک، صنایع، کارآفرینی، محیط زیست، علوم اجتماعی و کامپیوتر می توانند در این برنامه شرکت کنند.
”دورهم برای طراحی پایدار“ فرصتی ارزشمند را برای تمرین کار تیمی عملی با افرادی با دید و تخصص متفاوت برای ما فراهم می کن.

شرایط و نحوه ثبت نام
هزینه ثبت نام زودهنگام این برنامه ۷۵ هزار تومان (۱۵ مهر ماه) و هزینه نهایی ثبت نام ۱۲۰ هزار تومان می باشد. این هزینه شامل موارد زیر می شود:
۱-گواهینامه دو زبانه فارسی و انگلیسی با امضای برگزار کننده جهانی و برگزار کننده ایران
۲- دو وعده صبحانه ، نهار و عصرانه
۳- یادبودهایی از سوی برگزار کننده
۴-سی دی مجموعه کتاب های دیجیتال در حوزه طراحی پایدار

برنامه در تاریخ ۱۳ و ۱۴ آبان در محل دانشگاه علمی – کاربردی تلاونگ در شهرک صنعتی نصیرآباد برگزار می شود.
سرویس ایاب و ذهاب برای شرکت کنندگان فراهم شده است.
آخرین زمان ثبت نام ۵ آبان است که با به حد نصاب رسیدن تعداد شرکت کنندگان در هر زمان قبل از این تاریخ، ثبت نام بسته می شود.
همین حالا ثبت نام کنید. همچنین با توجه به حضور حامیان در کنار برنامه، تخفیف های ویژه در بازه زمانی محدودی ارائه شده است. پس عجله کنید!

ثبت نام

سفارش طراحی اینفوگرافیک

دیدگاه شما چیست؟