کارگاه‌ها

گزارش کارگاه اینفوگرافیک در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۵ میزبان برگزاری کارگاه اینفوگرافیک بود. این کارگاه با برنامه ریزی معاونت پژوهشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و با همکاری نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک فارسی، از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در سالن آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد.
اینفوگرافیک ها یا اطلاع نگاشت ها، نمایشگران تصویری داده ها و اطلاعات هستند. این نگاره ها در مواردی که نیاز به توضیح ساده است، استفاده می شوند. استفاده از اینفوگرافیک ها باعث می شود مخاطب حجم قابل ملاحظه ای از داده ها و اطلاعات را به سادگی و در حداقل زمان ممکن دریافت نماید.
کارگاه کارآفرینی دانشگاه تهران

در این کارگاه، ابتدا کلیپ معرفی فعالیت ها و برنامه های آتی دانشکده کارآفرینی برای حاضرین پخش شد و پس از معرفی مدرس کارگاه توسط مجری برنامه، آقای مهندس منصور میرطاهری (موسس نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک فارسی) به ایراد سخنرانی پرداختند. این رویداد با هدف تسهیل در امر تصمیم سازی برای کارآفرینان، مدیران ارشد و بالادستی و معرفی تکنیک های نوین دیداری سازی داده ها و اطلاعات برگزار شد.
برخی از مباحث مطرح شده در این کارگاه شامل: معرفی واژه اینفوگرافیک، تاریخچه دیداری سازی داده ها و اطلاعات و کاربردهای مختلف آن، ساختار و انواع مختلف اینفوگرافیک ها و ذکر نمونه های متعدد بومی، نحوه ارائه مطلوب مستندات و طراحی خلاقانه گزارشات عملکرد، آماری و مدیریتی، معرفی انواع نمودارها و . . . بود.

کارگاه کارآفرینی دانشگاه تهران
طبق نظرسنجی انجام شده از مخاطبان کارگاه که در انتهای برنامه انجام شد، میزان رضایت از کاربردی بودن مطالب ارائه شده در کارگاه بیش از ۸۵ درصد بود. طبق برنامه ریزی های انجام شده توسط معاونت پژوهشی دانشکده کارآفرینی، مقرر شد سلسله کارگاه های تخصصی در زمینه اینفوگرافیک و تکنیک های دیداری سازی داده ها و اطلاعات در ماه های آینده با همکاری مرجع اینفوگرافیک، برای علاقه مندان به این حوزه برگزار شود که جزئیات آن در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که پیش از این و طی پنج سال گذشته تاکنون در مجموع ۱۰۲ دوره و کارگاه آموزشی در حوزه اینفوگرافیک و تکنیک های دیداری سازی داده ها و اطلاعات به صورت عمومی و سفارشی توسط این مرجع در سطح کشور برگزار شده است.

سفارش طراحی اینفوگرافیک
برچسب ها:

دیدگاه شما چیست؟