سلامت و محیط زیست

عنکبوت در مقابل رُتیل

شایع است که برخی عنکبوت های بزرگ جثه، علی الخصوص گونه های خانواده Theraphosidae که در مناطق مختلف جهان با نام های عمومی “تارانتولا”، “عنکبوت های بابون”، “عنکبوت های پرنده خوار” و “عنکبوت های ببری” شناخته می شوند تحت عنوان “رتیل” خوانده می شوند که اشتباه است. همچنین، اطلاق عناوینی چون “شتر زنک”، “عنکبوت شتری” و “عقرب باد” به رتیل ها نیز ممکن است گمراه کننده باشند. بدین منظور، در اینفوگرافیک زیر به بررسی تفاوت های مشخص بین دو راسته ی عنکبوت ها و رتیل ها پرداخته شده است.

اینفوگرافیک عنکبوت در مقابل رتیل

سفارش طراحی اینفوگرافیک

۴ دیدگاه

 • سلام. تقریبا ۵۰% اطلاعات ارائه شده در مورد رتیل و عنکبوت در اینفوگراف شما غلط است. واقعا در عصر اطلاعات چنین رفتاری عجیب است. لطفا یک نگاه به چهار تا سایت حرفه ای بندپایان بیندازید یا لااقل ویکی پدیا را نگاه کنید. ارائه حرفه ای وقتی خوب است که اطلاعات درستی ارائه شود.

  • با سلام و وقت بخیر و تشکر بابت توجه شما به این مطلب، خوشحال خواهیم شد اگر حداقل تعدادی از این اشکالات را بیان کنید.

  • جناب اعرابی سلام،

   بنده طراح اینفوگراف حاضر و یک جانورشناس هستم، نیازی به نگاه انداختن سایت های به قول شما حرفه ای ندارم؛ طراحی این داده نما به دلیل وجود ناآگاهی و اطلاعات نادرست در بین عام مردم و سایت های به قول جنابعالی حرفه ای است. کسی که مطالب این داده نما را فراهم نموده یکی از بزرگترین عنکبوت شناسان خاورمیانه و از کارشناسان ارشد دانشگاه تهران در رشته بیوسیستماتیک جانوری یعنی جناب آقای علیرضا زمانی از پژوهشگران مؤسسه فلات پارس است. هدف ما اصلاح دیدگاه و تصور نادرست حاکم بر جامعه در خصوص عنکبوت و رتیل بوده است. امیدوارم با توضیحات ارائه شده قانع شده باشید.
   با تشکر

دیدگاه شما چیست؟