coorporation_featured_image-(1)

درباره ما

اساساً احساس نیاز بود که ما را به دنیای خوش‌رنگ و لعاب اینفوگرافیک‎ها وارد کرد. اواخر زمستان سال ۱۳۸۹ بود که تصمیم گرفتیم آنچه را که بر اثر نیازمان به نمایش تأثیرگذار آمار و اطلاعات یاد گرفته بودیم، با دیگران به اشتراک بگذاریم. تا پیش‌ازاین برخی از افراد و مطبوعات در این حوزه کارهایی کرده بودند اما به نظر می‌رسید علاقه‌ چندانی به گسترش آن نداشتند و یا زکات دانش خود را فراموش کرده بودند! این بود که فرهنگ‌سازی و پر کردن خلع اینفوگرافیک فارسی دغدغه ما شد و در اولین روزهای سال ۱۳۹۰ وب‎سایت نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی راه‌اندازی شد. در مدت زمان کوتاهی استقبال از وب‌سایت به حدی بود که ما را به ادامه کارمان تشویق کرد و همواره سعی‎مان بر این بوده است که ضمن بالا بردن دانش علمی و فنی خود، آموزش و انتقال دانش این هنر کاربردی را در دستور کار قرار دهیم.
تیم دو نفره آن روزهای ما حالا تبدیل به تیمی ۲۳ نفره با ترکیبی از مهارت‌های گوناگون در زمینه‌های مختلف فنی، مهندسی و هنری شده است و به خود می‌بالیم که از زمان تأسیس این وب‎سایت توانسته‌ایم حرکتی چشمگیر در زمینۀ استفاده از اینفوگرافیک‎ها در کلیه فضاهای مجازی و غیرمجازی راه بیندازیم.

روند محبوبیت دو واژه اینفوگرافیک و اینفوگرافی - Google Trends

روند محبوبیت دو واژه اینفوگرافیک و اینفوگرافی – Google Trends

به روایت آمار
0
اینفوگرافیک فارسی
0
مشتری راضی
0
کارگاه آموزشی
0
نفر عضو تیم
نشان‌واره اینفوگرافیک فارسی

لوگو یا به قول فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نشان‌واره، نماد و هویت یک مجموعه است. به عنوان نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی، ضرورت طراحی یک نشان‌واره اختصاصی که هم دربردارنده هویت ایرانی و هم مفهوم آمار باشد، احساس می‌شد. ازاین‌رو به سراغ یکی نقش‌مایه‌های باستانی ایرانی یعنی بته‌جقه رفتیم که برگرفته از سروِ راست‌قامت (علامت خاص ایرانیان) است (+). همچنین از پیکانه (فِلِش) به‌عنوان نمادی از گراف، نمودار و آمار استفاده کردیم.

infographic-logo-design-1

infographic-logo-design-2

infographic-logo-design-3

چرا نارنجی و آبی؟
نارنجی نشانه طراوت و شادی ،گرمی، اشتیاق و علاقه زیاد و جدیت در کار است؛ همچنین این رنگ بیان‎گر کیفیت عالی محصول است.
آبی رنگ خرد است و در تفکر ایرانی نماد پاکی و معنویت است. رنگ آبی رضایت خاطر و حسن رابطه با دوستان و نزدیکان را به همراه دارد و همچنین نشانه زیبایی، عقل، صداقت و اعتماد است.

وب‎سایت انگلیسی

todayIg-logo

با هدف بسط و گسترش بصری سازی داده‌ها و اطلاعات به صورتی متفاوت و با تأکید بر استفاده از خلاقیت در ارائه آن‌ها، با آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی، تصمیم به راه اندازی وب‌سایت انگلیسی Today Infographic نمودیم. معرفی شیوه Photo Infographic و استفاده از تکنیک‌های عکاسی خلاقانه از اهداف اصلی این وب سایت است که قبلاً در وسعت جهانی کمتر به صورت منسجم اطلاع رسانی شده است. این وب سایت، بازتاب‌های خوبی در سطح داخلی و خارجی داشته است.

جشنواره اینفوگرافیک فارسی

در دومین سال فعالیتمان بود که  ضرورت ترغیب هر چه بیشتر افراد به استفاده از شیوه های نوین ارائه مطلب، گسترش و بومی کردن این هنر و همچنین ارتقای سطح کیفی آثار طراحان کشور عزیزمان، ما را بر آن داشت تا نخستین جشنواره اینفوگرافیک فارسی را  با عنوان داده های رنگی،  در آبان ماه ۱۳۹۱ برگزار نماییم.

1st-persian-infographic-festival-poster

قالب جدید وب‎سایت

زمان آن فرا رسیده بود که وب سایت نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک به زبان فارسی، لباسی جدید به تن می‌کرد و از فناوری‌های روز طراحی وب‌سایت بهره می‌برد. از همین رو، کار تحقیق و توسعه وب سایت جدید از اواخر پاییز سال ۱۳۹۳ شروع شد. اصلاح محتوا و ساختار صفحات وب‌سایت و هویت بصری یکسان در وب‌سایت انگلیسی از همان ابتدا مد نظرمان بود و در انتخاب و طراحی ظاهر کاربری از تجربیات تعدادی از وب‌سایت‌های خوب داخلی و خارجی استفاده نمودیم. پس از جمع‌بندی نتایج R&D، قالب مورد نظرمان را بصورت رسمی از سایت themeforest خریداری کردیم و مطابق با نیازمان آن را توسعه دادیم. باید گفت که ابزار آنلاین و بسیار قدرتمند Trello در مدیریت پروژه بسیار به ما کمک کرد و بالاخره پس از ۷۵ روز، نتیجه آن چیزی شد که پیش روی شماست.

برخی از افتخارات

در طول مدت فعالیتمان، افتخارات و دستاوردهای گوناگونی کسب کرده‌ایم و امیدواریم با یاری خداوند و تلاش روز افزون همکارانمان، به این روند رو به رشد ادامه دهیم. در ادامه تعدادی از افتخارات و تقدیرنامه‌های نخستین مرجع تخصصی اینفوگرافیک فارسی ارائه می‌گردد.

مشتریان برگزیده

از آغاز فعالیت خود تا کنون، با سازمان‌ها، شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بسیاری همکاری داشته ایم و ضمن کسب دانش روز، همواره سعی در ارائه خدمات متمایز و با کیفیت داشته و داریم. در ادامه تعدادی از مشتریان این مجموعه معرفی می‌گردد.